pslnewsy.pl

dlaczego nie dziala telewizja satelitarna

dlaczego nie dziala telewizja satelitarna

Skuteczne techniki słuchania Zwiększ swoje umiejętności komunikacyjne

Dobre umiejętności słuchania są ważne dla związku. Chociaż większość ludzi słyszała o „aktywnego słuchania”, definicja aktywnego słuchania jest źródłem nieporozumień dla wielu ludzi. Czasami nazywany „odblaskowe słuchania”, aktywne słuchanie polega na upewnieniu się, że słyszałeś, co zostało powiedziane, powtarzając je z powrotem. Świadomie słuchania drugiej osoby, aby upewnić się, że usłyszał to, co rzeczywiście powiedział znajduje odzwierciedlenie w tych różnych warunkach.

Aktywne słuchanie to jedna z pierwszych rzeczy, które trzeba nauczyć się zmienić sposób komunikowania się ze swoim współmałżonkiem. Wiele razy, rdzeń z problemów komunikacyjnych spoczywa słuchania.

Nie można skutecznie komunikować się ze swoimi znaczącymi innymi to, że nie można dokładnie „słyszeć”, co zostało powiedziane. Nie ma skutecznej komunikacji bez skutecznego słuchania. Bez dobrych umiejętności komunikacyjnych, nie ma effecive umiejętności rozwiązywania problemów.

Nieobecność skutecznego słuchania, to znaczy, że wiadomość wysłana lub przeznaczone nie jest taki sam jak ten komunikat odbierany przez słuchacza. Choć może się to zdarzyć na wiele przyczyn, prosty brak słuchu, jest głównym winowajcą.

Wiele rzeczy, które można uzyskać w drodze dobrych odsłuchowych w tym założenia, że ??mówi słuchaczowi, że on / ona nie musi słuchać przeszłości pewnym momencie niepłacenie uwagę lub ulegając zakłóceń i próby, co twoja odpowiedź będzie. Słuchacz może zakładać, że on / ona nie wie, co drugi powie, a zatem mogą zająć się tylko tyle wiadomości, aby potwierdzić jego / jej przekonania. W innych przypadkach słuchacz może być strojenie się , co druga osoba mówi, podczas gdy on / ona próbuje przyjść z jego obalenia. Oba te scenariusze są konfiguracje do stanu, w którym się w pary kopać coraz głębiej stara się być zrozumiałe i nie zdając sobie sprawy, że nie słyszy, co jest rzeczywiście powiedział.

Artykuł dzięki: