pslnewsy.pl

dlaczego telewizja jest pozyteczna

Co często wydaje się nieostry lub uwaga trudności są jedynie brak słuchania. Partnerzy nie słuchać świadomie lub nie świadomie. Aby słuchać dobrze, wykonaj następujące propozycje:

1. Zwrócić szczególną uwagę na to, co się dzieje.

2. Skoncentruj się na tym, co mówią.

3. Utrzymuj kontakt wzrokowy, nie gapi.

4. Nie należy przerywać.

5. Nie martw się o to, co masz zamiar powiedzieć, dopóki on / ona jest zakończona.

6. Praktyka aktywne słuchanie.

Percepcyjne „filtry” Color spożycie informacji w interakcji oraz w danym środowisku. Filtry te składają się z własnych doświadczeń, przekonań, postaw, stanów nastroju, relacji i zdarzeń. Twoje filtry są wyjątkowo własną rękę. Tym bardziej, że wpływ tych zdarzeń lub czynników, które zostały utworzone filtry, długotrwałym i wpływowych te filtry będzie na bieżące wydarzenia z relacjami. Aktywne słuchanie pomaga parom w „neutralizowanie” niektóre z wpływu tych filtrów i pozwala na dokładniejsze postrzegania w teraźniejszości.

Możesz poprawić swoją zdolność do słuchania przez praktykujących refleksyjnego słuchania. Można zacząć zastąpić filtry za pomocą tej techniki, a patrząc na założeniach, które zostały podejmowania o tym, co zostało powiedziane i poszukujących wzorców. Niektórzy ludzie mają filtry o obawach porzucenia. Inne są bardzo wrażliwe na krytykę.

Fraza „Co słyszę, jak mówią jest ….” jest jednym z przykładów techniki aktywnego słuchania . Inne pytania wyjaśniające może służyć jako aktywnego słuchania. Po wyjaśnieniu wiadomość, staramy się potwierdzić, że wiadomość wysłane i otrzymane wiadomości są takie same wiadomości.

Czasami proces ten może nadal się wykoleił, gdy sparafrazować „co słyszałem cię mówiąc” message spotyka się z „nie jest to, co powiedziałem”, a następnie argument wynika, nad którymi z nich jest poprawna.
Artykuł dzięki: